Działalność Klubu

KOMUNIKAT

W związku z epidemią koronawirusa zawiesza się działalność Klubu Senior+

na okres 2 tygodni do dnia  25.03.2020 roku włącznie.

11.03.2020

Spotkanie z pracownikiem socjalnym.

Na dzisiejszym spotkaniu poruszane były wszelkie zagadnienia dotyczące pomocy osobom starszym. Informacji udzielała Pani Kasia – pracownik socjalny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Białostockiej. Informacje dotyczyły w szczególności zasiłków, usług opiekuńczych, Domów Pomocy Społecznej. Gorącym tematem okazała się także epidemia koronawirusa. Szczegółowo omówiono zasady postępowania ażeby zapobiegać zakażeniu wirusem.

09.03.2020

Dziś w naszym Klubie obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Panowie składali życzenia i podarowali Seniorkom kolorowe, wiosenne tulipany. Również i panie nie zapomniały o swoich mężczyznach i z okazji ich święta złożyły im życzenia i przygotowały pyszne przysmaki.

 

Życzenia i piosenki przy akompaniamencie Bożenki i Zbigniewa wypełniły czas Seniorów. Atmosfera była bardzo rodzinna, wszyscy spędzili mile czas w swoim towarzystwie.

06.03.2020

Spotkanie z lekarzem rodzinnym.

Dzisiejsze zajęcia poświęcone naszemu zdrowiu. W ramach tego gościliśmy lekarza medycyny rodzinnej Panią Paulinę Bownik. Przekazała nam w sposób bardzo jasny i przystępny mnóstwo niezbędnych informacji na temat chorób wieku podeszłego. Oprócz tego rozmawialiśmy o profilaktyce, zdrowym żywieniu i prawidłowym trybie życia seniorów. Spotkanie bardzo konstruktywne i cenne dla wszystkich uczestników.

04.03.2020

Gimnastyka relaksacyjna.

Pod okiem naszej Pani Ani grupa wykonywała lekkie ćwiczenia rozluźniające i relaksujące. Delikatne i odpowiednio dobrane do wieku i możliwości figury gimnastyczne podnoszą sprawność fizyczną naszych seniorów.

02.03.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Dzisiejsze zajęcia to już ostatnie, poświęcone wiklinie papierowej. Pozostało dopielęgnowanie wykonanych prac. Ładne zakończenia, lakierowanie i utwardzanie wykonanych przedmiotów. Udało się zrobić wazoniki, koszyczki i talerzyki. Z pewnością posłużą do ozdób na wielkanocny stół.

28.02.2020

Warsztaty z komunikacji – „Świat emocji i uczuć”

Dzisiejsze zajęcia poświęcone naszemu rozwojowi emocjonalnemu. Poznaliśmy emocje i uczucia jakie towarzyszą życiu codziennemu. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Ania. Grupa aktywnie współpracowała. Uczestnicy wykazali się dużą otwartością i energią. Nie zabrakło uwielbianej przez grupę zabawy w Kalambury.

26.02.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Tego dnia dokańczaliśmy zaczęte 19 lutego prace. Dużo zaciętości i oczywiście pozytywnych emocji przy pracy. Efekt końcowy wyszedł naprawdę zdumiewający. Sami nie przypuszczaliśmy, że drzemią w nas  takie talenty.

24.02.2020

Spotkanie przy kawie i herbacie.

W taki dzień poruszane są tematy różne. Dziś głównym był plan zajęć na miesiąc marzec. Z całego wachlarza propozycji wybieraliśmy najbardziej nas interesujące. Wszystkie zagadnienia zostały skrupulatnie omówione. Cała grupa aktywnie  uczestniczyła w zajęciach.

21.02.2020

Zajęcia taneczne.

Dziś kolejne spotkanie z Panią Wiesią instruktorką tańca. Niektóre tańce już trochę znamy i pamiętamy kroki. Grupa jest skupiona, aktywna i chętna do dalszej pracy. Delikatny ruch przy miłej muzyce oraz serdeczny śmiech to jest to, czego  naszym Seniorom trzeba najwięcej.

17.02.2020

Poniedziałkowe inspiracje kulinarne.

Ten poniedziałek wypadł przed „tłustym czwartkiem”, więc tradycyjnie faworki. Na stolnicy innowacyjny przepis. Z racji tego ,że dość liczna była grupa seniorów, trzeba było podzielić się zakresem działań. Część skupiła się na grach planszowych. Część uczyła się przy akompaniamencie akordeonu piosenki seniorów a trzecia grupa zajęła się rozpracowaniem przepisu na faworki. Pomimo, że przepis był nowością, naszym wspaniałym paniom nie sprawił żadnego problemu. Słodkości wyszły przepyszne.

18.02.2020

Wyjazd do kina.

Uczestnicy Klubu Senior+ jechali do kina Helios w Białymstoku na dwa różne filmy przez siebie wybrane. Pierwsza grupa miała seans o godz.1015 a druga o 1115. Czas pomiędzy seansami upłynął na miłej rozmowie przy kawie i ciasteczku w kawiarence kina. Po seansach seniorzy wymienili się wrażeniami i doznaniami z obejrzanych filmów. Ogółem wyprawa udana.

19.02.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Dziś uczyliśmy się pod okiem Pani Dorotki niezwykłej techniki obróbki papieru. Zajęcia wymagające dość dużej cierpliwości i sprawności manualnej dłoni. Pomimo początkowych obaw całkiem nieźle szło. Na tych pierwszych zajęciach mieliśmy za zadanie skręcić jak największą liczbę rurek papierowych. Zadanie zostało wykonane. Teraz czekamy na kolejne zajęcia i dalszy ciąg prac. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego.

14.02.2020

14.02 to nie tylko Walentynki. W naszym Klubie dziś zajęcia taneczne z Panią Wiesławą Popiel. Na początku nasza nauczycielka zaproponowała tańce lekkie, łatwe i przyjemne dostosowane do wieku i możliwość uczestników. Dziękujemy i chcemy więcej.

12.02.2020

W klubie Senior+ dbamy nie tylko o dobrą atmosferę, zabawę, kondycję ruchową, ale również o sprawność umysłową. Seniorzy z uważnym skupieniem rozwiązywali łamigłówki, ćwiczenia na spostrzeganie, pamięć i kojarzenie.

10.02.2020

Spotkanie z dzielnicowym – Bezpieczeństwo osób starszych.

Klub Senior+ składa serdeczne podziękowania dla mł. asp. Bogusławy Dowgiert – dzielnicowej z Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej za spotkanie w naszym Klubie.

Podczas wizyty uczestnicy otrzymali wyczerpujące oraz merytoryczne informacje, w jaki sposób zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Przestrzegano przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowano co należy robić by nie paść ofiarą oszustów. Poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwracano uwagę na zakładanie odblasków które mogą uratować życie. Mł. asp. Bogusława Dowgiert mówiła o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiała również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec seniorzy otrzymali odblaski.

08.02.2020

Za nami pierwszy bal karnawałowy zorganizowany przez Klub Senior+ w Czarnej Białostockiej, który odbył się 08.02.2020. Zabawę rozpoczęła Dyrektor tut. ośrodka Pani Agnieszka Dyda. Uroczystość odbyła się w GOK a udział wzięli uczestnicy Klubu Senior+, mieszkańcy naszej gminy, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji. Nie zabrakło dobrego jedzenia a także humoru i uśmiechu. W czasie imprezy seniorzy dali przykład kulturalnej zabawy i udowodnili, że pomimo upływających lat nadal można się świetnie bawić. Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja za zadbanie o całą oprawę muzyczną!

07.02.2020

Przygotowujemy się do pierwszego balu karnawałowego w Klubie Senior+. Gotujemy, pieczemy, stroimy salę.

27.01.2020

Kolejny poniedziałek kulinarny.

Promujemy zdrowe odżywianie. Przyrządzaliśmy wyśmienite kanapki, sałatki i inne zdrowe przekąski. Kuchnię opanowały nasze uczestniczki. Współpraca między paniami była zgodna i bardzo kreatywna. Efekty tej pracy mogliśmy kosztować przy wspólnym stole. Było pysznie.

22.01.2020

Dziś świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Do Klubu Senior+. Odwiedziły nas dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Białostockiej, które przygotowały dla nas cudowny występ.

W podziękowaniu zaprosiliśmy na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę międzypokoleniową z chustą Klanzy.

20.01.2020

Przed nami Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji będziemy gościć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Białostockiej. Aby umilić wspólne spotkanie pieczemy ciasta i przygotowujemy piosenkę ułożoną przez jedną z naszych uczestniczek.

17.01.2020

Zajęcia integracyjno-plastyczne z wykorzystaniem metody collage miały na celu nawiązanie kontaktu między uczestnikami i ich bliższe poznanie. Prace stworzone przez Seniorów pozwoliły na odkrycie pasji, zainteresowań oraz zachęciły do aktywności  w Klubie Senior+.