2020

02.12.2020

Od dnia 02.12.2020 Klub Senior+ w Czarnej Białostockiej po przerwie spowodowanej pandemią wznawia swoją działalność.

Zajęcia odbywać się będą według wcześniej ustalonego harmonogramu tj. poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 11.00 do 14.00 w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej przy ul. Kościelnej 8.

19.03.2020

W związku z epidemią koronawirusa zawiesza się działalność Klubu Senior+

na okres 2 tygodni do dnia  25.03.2020 roku włącznie.

11.03.2020

Spotkanie z pracownikiem socjalnym.

Na dzisiejszym spotkaniu poruszane były wszelkie zagadnienia dotyczące pomocy osobom starszym. Informacji udzielała Pani Kasia – pracownik socjalny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Białostockiej. Informacje dotyczyły w szczególności zasiłków, usług opiekuńczych, Domów Pomocy Społecznej. Gorącym tematem okazała się także epidemia koronawirusa. Szczegółowo omówiono zasady postępowania ażeby zapobiegać zakażeniu wirusem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.03.2020

Dziś w naszym Klubie obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Panowie składali życzenia i podarowali Seniorkom kolorowe, wiosenne tulipany. Również i panie nie zapomniały o swoich mężczyznach i z okazji ich święta złożyły im życzenia i przygotowały pyszne przysmaki. Życzenia i piosenki przy akompaniamencie Bożenki i Zbigniewa wypełniły czas Seniorów. Atmosfera była bardzo rodzinna, wszyscy spędzili mile czas w swoim towarzystwie.

 

 

 

 

 

 

 

06.03.2020

Spotkanie z lekarzem rodzinnym.

Dzisiejsze zajęcia poświęcone naszemu zdrowiu. W ramach tego gościliśmy lekarza medycyny rodzinnej Panią Paulinę Bownik. Przekazała nam w sposób bardzo jasny i przystępny mnóstwo niezbędnych informacji na temat chorób wieku podeszłego. Oprócz tego rozmawialiśmy o profilaktyce, zdrowym żywieniu i prawidłowym trybie życia seniorów. Spotkanie bardzo konstruktywne i cenne dla wszystkich uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.03.2020

Gimnastyka relaksacyjna.

Pod okiem naszej Pani Ani grupa wykonywała lekkie ćwiczenia rozluźniające i relaksujące. Delikatne i odpowiednio dobrane do wieku i możliwości figury gimnastyczne podnoszą sprawność fizyczną naszych seniorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

02.03.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Dzisiejsze zajęcia to już ostatnie, poświęcone wiklinie papierowej. Pozostało dopielęgnowanie wykonanych prac. Ładne zakończenia, lakierowanie i utwardzanie wykonanych przedmiotów. Udało się zrobić wazoniki, koszyczki i talerzyki. Z pewnością posłużą do ozdób na wielkanocny stół.

 

 

 

 

 

 

 

28.02.2020

Warsztaty z komunikacji – „Świat emocji i uczuć”

Dzisiejsze zajęcia poświęcone naszemu rozwojowi emocjonalnemu. Poznaliśmy emocje i uczucia jakie towarzyszą życiu codziennemu. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Pani Ania. Grupa aktywnie współpracowała. Uczestnicy wykazali się dużą otwartością i energią. Nie zabrakło uwielbianej przez grupę zabawy w Kalambury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.02.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Tego dnia dokańczaliśmy zaczęte 19 lutego prace. Dużo zaciętości i oczywiście pozytywnych emocji przy pracy. Efekt końcowy wyszedł naprawdę zdumiewający. Sami nie przypuszczaliśmy, że drzemią w nas  takie talenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

24.02.2020

Spotkanie przy kawie i herbacie.

W taki dzień poruszane są tematy różne. Dziś głównym był plan zajęć na miesiąc marzec. Z całego wachlarza propozycji wybieraliśmy najbardziej nas interesujące. Wszystkie zagadnienia zostały skrupulatnie omówione. Cała grupa aktywnie  uczestniczyła w zajęciach.

21.02.2020

Zajęcia taneczne.

Dziś kolejne spotkanie z Panią Wiesią instruktorką tańca. Niektóre tańce już trochę znamy i pamiętamy kroki. Grupa jest skupiona, aktywna i chętna do dalszej pracy. Delikatny ruch przy miłej muzyce oraz serdeczny śmiech to jest to, czego  naszym Seniorom trzeba najwięcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

19.02.2020

Warsztaty z wikliny papierowej.

Dziś uczyliśmy się pod okiem Pani Dorotki niezwykłej techniki obróbki papieru. Zajęcia wymagające dość dużej cierpliwości i sprawności manualnej dłoni. Pomimo początkowych obaw całkiem nieźle szło. Na tych pierwszych zajęciach mieliśmy za zadanie skręcić jak największą liczbę rurek papierowych. Zadanie zostało wykonane. Teraz czekamy na kolejne zajęcia i dalszy ciąg prac. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.02.2020

Wyjazd do kina.

Uczestnicy Klubu Senior+ jechali do kina Helios w Białymstoku na dwa różne filmy przez siebie wybrane. Pierwsza grupa miała seans o godz.1015 a druga o 1115. Czas pomiędzy seansami upłynął na miłej rozmowie przy kawie i ciasteczku w kawiarence kina. Po seansach seniorzy wymienili się wrażeniami i doznaniami z obejrzanych filmów. Ogółem wyprawa udana.

 

 

 

 

 

 

 

17.02.2020

Poniedziałkowe inspiracje kulinarne.

Ten poniedziałek wypadł przed „tłustym czwartkiem”, więc tradycyjnie faworki. Na stolnicy innowacyjny przepis. Z racji tego ,że dość liczna była grupa seniorów, trzeba było podzielić się zakresem działań. Część skupiła się na grach planszowych. Część uczyła się przy akompaniamencie akordeonu piosenki seniorów a trzecia grupa zajęła się rozpracowaniem przepisu na faworki. Pomimo, że przepis był nowością, naszym wspaniałym paniom nie sprawił żadnego problemu. Słodkości wyszły przepyszne.

 

 

 

 

 

 

 

14.02.2020

14.02 to nie tylko Walentynki. W naszym Klubie dziś zajęcia taneczne z Panią Wiesławą Popiel. Na początku nasza nauczycielka zaproponowała tańce lekkie, łatwe i przyjemne dostosowane do wieku i możliwość uczestników. Dziękujemy i chcemy więcej

Tego dnia seniorzy mieli również spotkanie z prawnikiem. Dużo ważnych informacji dotyczących bezpiecznego podpisywania różnego rodzaju umów.  Jak nie dać się zmanipulować i wciągnąć w promocje (niekoniecznie uczciwe). Seniorzy zadawali wiele pytań, na które otrzymywali konkretne odpowiedzi.

Spotkanie bardzo merytoryczne i bardzo potrzebne.

 

 

 

 

 

 

 

 

12.02.2020

W klubie Senior+ dbamy nie tylko o dobrą atmosferę, zabawę, kondycję ruchową, ale również o sprawność umysłową. Seniorzy z uważnym skupieniem rozwiązywali łamigłówki, ćwiczenia na spostrzeganie, pamięć i kojarzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.02.2020

Spotkanie z dzielnicowym – Bezpieczeństwo osób starszych.

Klub Senior+ składa serdeczne podziękowania dla mł. asp. Bogusławy Dowgiert – dzielnicowej z Posterunku Policji w Czarnej Białostockiej za spotkanie w naszym Klubie.

Podczas wizyty uczestnicy otrzymali wyczerpujące oraz merytoryczne informacje, w jaki sposób zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Przestrzegano przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowano co należy robić by nie paść ofiarą oszustów. Poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwracano uwagę na zakładanie odblasków które mogą uratować życie. Mł. asp. Bogusława Dowgiert mówiła o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiała również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec seniorzy otrzymali odblaski.

08.02.2020.

Za nami pierwszy bal karnawałowy zorganizowany przez Klub Senior+ w Czarnej Białostockiej, który odbył się 08.02.2020. Zabawę rozpoczęła Dyrektor tut. ośrodka Pani Agnieszka Dyda. Uroczystość odbyła się w GOK a udział wzięli uczestnicy Klubu Senior+, mieszkańcy naszej gminy, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji. Nie zabrakło dobrego jedzenia a także humoru i uśmiechu. W czasie imprezy seniorzy dali przykład kulturalnej zabawy i udowodnili, że pomimo upływających lat nadal można się świetnie bawić. Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja za zadbanie o całą oprawę muzyczną!

 

 

 

 

 

 

 

 

07.02.2020

Przygotowujemy się do pierwszego balu karnawałowego w Klubie Senior+. Gotujemy, pieczemy, stroimy salę.

 

 

 

 

 

 

 

 

27.01.2020

Kolejny poniedziałek kulinarny.

Promujemy zdrowe odżywianie. Przyrządzaliśmy wyśmienite kanapki, sałatki i inne zdrowe przekąski. Kuchnię opanowały nasze uczestniczki. Współpraca między paniami była zgodna i bardzo kreatywna. Efekty tej pracy mogliśmy kosztować przy wspólnym stole. Było pysznie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.01.2020

Dziś świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Do Klubu Senior+. Odwiedziły nas dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Białostockiej, które przygotowały dla nas cudowny występ.

W podziękowaniu zaprosiliśmy na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę międzypokoleniową z chustą Klanzy.

20.01.2020

Przed nami Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji będziemy gościć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnej Białostockiej. Aby umilić wspólne spotkanie pieczemy ciasta i przygotowujemy piosenkę ułożoną przez jedną z naszych uczestniczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

17.01.2020

Zajęcia integracyjno-plastyczne z wykorzystaniem metody collage miały na celu nawiązanie kontaktu między uczestnikami i ich bliższe poznanie. Prace stworzone przez Seniorów pozwoliły na odkrycie pasji, zainteresowań oraz zachęciły do aktywności  w Klubie Senior+.